Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 401
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Pieńsk

PostWysłany: Nie 2:03, 29 Lip 2018    Temat postu: Defensywna taktyka z ofensywnym ustawieniem na wszelki wypad

Piłka nożna to bardzo prosta gra. Taktyka Legii jest POpaprana, zimno-drańska i łotrowska. Brutalne bezprawie. Moja filozofia jest również wyrachowana, ale w słusznej sprawie. Dla mnie mecze piłkarskie są długie, dlatego nie trzeba atakować rywali od pierwszych minut myśląc, że jak się ma na początku meczu więcej sił niż później, to trzeba zaskoczyć rywala jak najszybciej. To nie jest takie proste, gdyż zawodnicy mają na początku dużo sił nie tylko do atakowania, ale też do biegania w defensywie. Trzeba myśleć inaczej. Mecze są długie, a więc trzeba usypiać rywali, a później zaskakiwać jakimś udanym kontratakiem. Dlatego w pierwszej połowie trzeba hartować się w 3-4-2-1, a w drugiej połowie przechodzić na 4-2-3-1. Z silniejszymi rywalami od początku można grać 4-2-3-1. To jest praktyczna i długofalowa taktyka. W zasadzie jedyna słuszna w piłce nożnej i nie da się wymyślić lepszej. Nawet jeśli pierwsze mecze ligowe będą do bani, to w europejskich pucharach od pierwszych minut meczów będzie grane 4-2-3-1, choć może jeszcze nie z tymi najsłabszymi rywalami. Na nich musi wystarczyć 3-4-2-1 w pierwszej połowie i 4-2-3-1 w drugiej połowie. Trzeba również dobrze ustawiać zawodników na pozycjach. Ważne jest, żeby jeden ze skrzydłowych był niski, a oprócz tego mediapunta oraz boczni obrońcy też nie powinni być zbyt wysocy. Defensywni pomocnicy powinni być duzi, bo grają bardziej z tyłu i teoretycznie szerzej od mediapunty, dlatego mają więcej miejsca, a to potrzebne jest przy ich gabarytach. Mediapunta ma mniej miejsca, więc musi być mniejszy, ale tak samo jeden ze skrzydłowych. Boczni obrońcy również w futbolu nie mogą być zbyt duzi.
Co tu dużo mówić, trzeba usypiać rywali, ale uważać też, żeby samemu nie zasnąć mocniej, a obecna Legia śpi za bardzo.

Mr Gold

Posty: 401

PostWysłany: Nie 2:31, 29 Lip 2018    Temat postu:

Najprościej to ujmując. Moja taktyka to defensywna taktyka z ofensywnym ustawieniem na wszelki wypadek. Taktyka Legii to jest statyczna ofensywna gra bez biegania i bez defensywy. Czyli tylko to drugie z mojej koncepcji. Legia w tyłach więc nie istnieje. Tylko słabi rywale tego nie wykorzystują. Już prościej wam tego nie wyłożę (i bardziej po polsku). Trener Legii nie potrafi w żaden sposób zorganizować gry w defensywie. Zero pomysłu na stabilną i skuteczną grę. Najprawdopodobniej to się nie zmieni, bo kolesiowi zwyczajnie nie chce się. Dajemy zarobić jakiemuś żebrakowi z zagranicy. On ma nas gdzieś, tak jak ci wcześniejsi, czyli Hasi oraz Jozak, dla których liczą się teraz tylko petro-dolary. Tylko Polacy mogą zadbać o Polskę, ale muszą zacząć się starać, a ja daję do tego sygnał i przykład wam.
W polskich klubach powinni pracować trenerzy polscy i defensywni, tak jak kiedyś Orest Lenczyk powiedzmy, a nie zagraniczni specjaliści od joga bonito, co chuja nam dają. Legia jest cały czas kompromitowana w taki sposób. Zamiast wesołej tiki-taki trzeba postawić na solidny, polski antyfutbol.

Ostatnio zmieniony przez Mr Gold dnia Pon 13:54, 30 Lip 2018, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Prawo i Sprawiedliwość Strona Główna -> Idee oraz strategie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)